Słynni książkowi detektywi

Słynni książkowi detektywi

Słynni książkowi detektywi

Wszyscy znają postać Sherlocka Holmes?a, jednak nie każdy wie o tym, że ten błyskotliwy bohater posiada swój pierwowzór. To ojciec powieści grozy, Edgar Allan Poe, jako pierwszy stworzył postać literackiego detektywa. Swój debiut C. Auguste Dupin zaliczył w 1841 r. na kartach noweli ?Zabójstwo przy rue Morgue?, gdzie za pomocą dedukcji rozwiązał trudną do rozwikłania łamigłówkę. Postać szlachcica i miłośnika ?spraw nie do rozwiązania? pojawiła się trzykrotnie w różnych opowiadaniach autora. Wystarczyło to jednak zupełnie, by wszyscy inni późniejsi pisarze czerpali inspiracje z jego przygód.

Poznaj ofertę - Doradztwo detektywistyczne incognito-detektyw.pl

Idąc chronologicznie, kolejnym genialnym poszukiwaczem prawdy był Sherlock Holmes, o którym pierwszy raz sir Arthur Conan Doyle napisał w 1887 r. Detektyw pojawił się w 4 powieściach i ponad 50 opowiadaniach, a ekranizacje jego spektakularnych spraw pojawiają się cały czas. Tej postaci nie trzeba specjalnie przedstawiać, bowiem jest ona powszechnie znana w masowej kulturze ? pojawia się w teatrze, filmie, książkach, komiksach i grach komputerowych.

Kolejnym, znanym dla fanów powieści kryminalnych fikcyjnym bohaterem jest Herkules Poirot, powołany do życia przez Agathę Christie w 1920 r. Ten niskiego wzrostu, elegancki i pedantyczny jegomość rozwiązywał zagadki przez ponad 30 książek. Najbardziej rozróżniającym go elementem od wspomnianego Sherlocka Holmesa, jest to iż skupiał się on w swoich zagadkach na psychologii zbrodnii zamiast na klasycznych metodach. Detektyw został uśmiercony przez autorkę w 1975 r., jednak w 2014 pojawiła się pierwsza po śmierci Agathy powieść która opowiada o losach Herkulesa.

Tym razem przeniesiemy się na nasze podwórko, gdzie możemy odnaleźć przenikliwego byłego dziennikarza i historyka sztuki Pana Samochodzika ? polskiego Indianę Jones?a, czyli Tomasza N.N. Pierwszy raz pojawia się on w powieści ?Uroczysko? z 1957 r., jednak wtedy jeszcze nie posiada swego przydomku. W sumie, powstało 12 tomów przygód pracownika Departamentu Ochrony Zabytków Ministerstwa Kultury i Sztuki stworzonych przez Zbigniewa Nienackiego. Pan Samochodzik doczekał się kontynuacji po śmierci jego autora, jednak stopniowo narracje przejął po nim jego uczeń i pomocnik Paweł Daniec. Do tej pory lista pisarzy-kontynuatorów zbliża się do 20 osób, a liczba powieści do ponad 130 książek.

Prowadzenie dochodzenia na własną rękę może okazać się czasochłonne oraz wykorzystywać duże nakłady pieniężne, bez pewności uzyskania pożądanego rezultatu. Z tego powodu warto skontaktować się z firmą zajmującą się doradztwem detektywistycznym. Poznaj ofertę - Doradztwo detektywistyczne incognito-detektyw.pl
Incognito Detektyw Katowice - Prywatny Detektyw Katowice

Zapraszamy do kontaktu i współpracy Incognito Prywatny Detektyw Katowice

Jeśli masz więcej pytań to zachęcamy do kontaktu z nami.

zadzwoń: 500 845 577 lub napisz do nas wiadomość zostawiając kontakt do siebie, a my odezwiemy się do Ciebie.