Ślady w internecie

Ślady w internecie

Ślady w internecie

Użytkownikom internetu wydaje się, że są w sieci anonimowi. Trzeba jednak zwrócić uwagę na fakt, iż większość naszej działalności zostawia za sobą ślad. Znikąd nie wzięły się hasła typu: "raz wrzucona do internetu rzecz zostaje w nim na zawsze". Dzięki temu, dostęp do informacji na nasz temat mają osoby trzecie, potencjalni pracodawcy, czy koncerny i firmy. 

Poznaj ofertę - Ochrona informacji incognito-detektyw.pl

Usługi działające w tzw. "chmurze" gromadzą dane, które mogą zostać odtworzone bądź wykradzione. Teraz na porządku dziennym jest korzystanie z poczty i wirtualnych dysków. Są one bezpieczniejsze, bowiem jest o wiele mniejsza możliwość utraty informacji niż jak w przypadku dysku twardego komputera, który może się zepsuć lub zostać skradziony.

Dobrym przykładem tego jak jesteśmy "obserwowani" w sieci są propozycje produktów i reklamy wyświetlające się nam na stronach. Są one odpowiednie tematyką do rzeczy które przeglądaliśmy wcześniej. Teraz każda strona ma tzw. "ciasteczka", dzięki którym jesteśmy zapamiętywani już po pierwszym wejściu na stronę. 

Dane dotyczącego tego jakie treści przeglądamy są istotne dla handlu, ale też na ich podstawie można udowodnić komuś winę lub nawet przestępstwo. Z tego też powodu rozwijają się takie dziedziny jak kryptologia czy informatyka śledcza.

Świadczone przez nas usługi z zakresu ochroni informacji: Poznaj ofertę - Ochrona informacji incognito-detektyw.pl
Incognito Detektyw Katowice - Prywatny Detektyw Katowice

Zapraszamy do kontaktu i współpracy Incognito Prywatny Detektyw Katowice

Jeśli masz więcej pytań to zachęcamy do kontaktu z nami.

zadzwoń: 500 845 577 lub napisz do nas wiadomość zostawiając kontakt do siebie, a my odezwiemy się do Ciebie.