O przestępstwach finansowych słów kilka

O przestępstwach finansowych słów kilka

O przestępstwach finansowych słów kilka

W dzisiejszych czasach można paść ofiarą wielu oszustw finansowych. Ludzie są coraz bardziej zmyślni w wyszukiwaniu kruczków prawnych i wykorzystywaniu luk, opierając się na niewiedzy innych osób w sferze życia gospodarczego.

Poznaj ofertę - Przestępstwa gospodarcze incognito-detektyw.pl

Bardzo znane i głośne sprawy w polskich realiach to te tyczące się piramid finansowych. Przykładem tego typu oszustw na rynku finansowym może być afera Interbrok Investment czy Amber Gold. Podstawową zasadą działania takiej struktury jest uzależnienie zysków uczestników od wpłat późniejszych klientów. Najczęściej piramida upada gdy kończy się możliwość pozyskania nowych osób, dzięki którym spółka będzie w stanie otrzymać kolejne środki potrzebne do funkcjonowania.

?Pranie brudnych pieniędzy? brzmi jak wyrwane z gangsterskiego filmu, jednak to praktyka stosowana na codzień, również w Polsce. Polega ono na wprowadzaniu do obiegu środków pozyskanych z przestępstw, a następnie dokonywanie nimi różnych transakcji oraz mieszaniu legalnych pieniędzy z tymi o bezprawnym pochodzeniu.

Kolejnym przykładem mogą być nadużycia zaufania. Zarzut takiego postępowania pojawia się wtedy gdy ktoś naraża nas na znaczną szkodę majątkową lub dochodzi do tej szkody. Głównie chodzi o sytuacje gdy ktoś nadużywa uprawnień lub niedopełnia swoich obowiązków i tym samym naraża nas, jako klienta, na straty.

Możemy też wyróżnić oddzielną kategorię przestępstw, które uderzają bezpośrednio w Skarb Państwa. Do takich oszustw należą np. karuzele podatkowe, fikcyjne fakturowanie, czy wyłudzenia podatku akcyzowego.

Jeśli odczuwasz wrażenie, że ktoś może wykorzystywać Ciebie i Twoje pieniądze, to znak by zainteresować się głębiej otoczeniem. Nie dajmy sobą manipulować, bowiem w przypadku przestępstw na rynku finansowym odzyskanie zainwestowanych środków może okazać się bardzo trudne.

Jeśli mają Państwo podejrzenie o popełnianiu przestępstwa gospodarczego, warto to zweryfikować z pomocą wieloletniego doświadczenia w zakresie działalności detektywistycznej jakie oferuje nasza firma. Poznaj ofertę - Przestępstwa gospodarcze incognito-detektyw.pl
Incognito Detektyw Katowice - Prywatny Detektyw Katowice

Zapraszamy do kontaktu i współpracy Incognito Prywatny Detektyw Katowice

Jeśli masz więcej pytań to zachęcamy do kontaktu z nami.

zadzwoń: 500 845 577 lub napisz do nas wiadomość zostawiając kontakt do siebie, a my odezwiemy się do Ciebie.