Dochodzenie w sieci

Informatyka kryminalistyczna zajmuje się przede wszystkim zabezpieczaniem śladów pozostawionych w świecie elektronicznym. Specyficzna forma tego typu dowodów musi być starannie przygotowana i przeanalizowana przez specjalistów, bowiem łatwo o podważenie wiarygodności takich informacji.

Jest ona przydatna w ustalaniu z jakiego źródła wyciekły istotne dane, jak doszło do włamania do sieci i kto wykradł lub zniszczył pliki. Dzięki informatyce śledczej można ustalić wiarygodność i lojalność pracowników oraz ich monitorować zgodnie z poszanowaniem wszelkich praw i prywatności. To nie tylko sprawdzanie komputerów i dysków, ale też telefonów komórkowych i innych urządzeń mobilnych.

Oprogramowanie wiodących firm jest bardzo kosztowne, dlatego poszukiwania w elektronicznej sieci na własną rękę mijają się z celem. Zwłaszcza, że bez pomocy wykwalifikowanych pracowników, którzy posiadają certyfikaty oraz doświadczenie, wszystkie odnalezione poszlaki mogą stracić na wartości bez podania dokładnego łańcucha dowodowego. Zebranie i zabezpieczenie śladów bezprawnej działalności w sieci to dopiero połowa sukcesu ? istotna jest ich dokładna analiza.

Różne podmioty oferują szkolenia z zakresu informatyki śledczej jednak trzeba mieć na uwadze, że łączą się one z kolejnymi wydatkami i poświęceniem ogromnej ilości czasu na dokształcenie się. Z tego powodu warto skorzystać z usług profesjonalistów, posiadających odpowiednie zaplecze techniczne i wieloletnią praktykę.

Zobacz ofertę >>

Klienci o nas

Opinie klientów Incognito Detektyw Prywatny Detektyw Katowice