Zaginięcia dzieci

Chyba każdy z nas przeżył w dzieciństwie dramatyczną chwilę w której spostrzegł, że rodzice zniknęli gdzieś w tłumie. Na szczęście dla większości chwila ta była krótka, a rodzice w mgnieniu oka pojawili się obok. Niestety, nie każda historia tego typu kończy się szczęśliwie lub szybko. 

Najczęstszą przyczyną zaginięcia dziecka jest nieuwaga i beztroska rodziców, zwłaszcza na wakacjach. Do takich sytuacji dochodzi w nowych, nieznanych miejscach, lub tam gdzie jest duża ilość osób. Zdarzają się też zaginięcia z placów zabaw i przydomowych podwórek, gdzie dzieci są słabiej pilnowane. Bardzo nierozsądnym działaniem jest pozostawienie śpiącego malucha w wózku czy samochodzie przed sklepem. Co prawda rzadziej dochodzi do porwań dzieciaków, w porównaniu do ucieczek i zagubień, ale znajdziemy wiele historii które jasno dają do zrozumienia że na świecie istnieją osoby zdolne do skrzywdzenia małoletnich. 

Ostatnimi czasy można zauważyć też nasilenie się zjawiska zwanego porwaniem rodzicielskim. Polega ono na zabraniu dziecka bez zgody drugiego rodzica. Dzieje się tak coraz częściej, bowiem z roku na rok więcej par się rozwodzi i układa sobie na nowo życie, niekoniecznie w tym samym mieście, a nawet państwie.

Zobacz ofertę >>

Klienci o nas

Opinie klientów Incognito Detektyw Prywatny Detektyw Katowice